Zamek w Dąbrowie

Długość: około 30 km
Nawierzchnia: Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt

Mapa:

Numer w traseo.pl:  177554
Plik KML: Pobierz

Zamek w Dąbrowie. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Amfiteatru ulicą Zamkową docieramy do ulicy Piastowskiej gdzie skręcamy w prawo. Przez most docieramy do Spychalskiego. Cały czas prosto aż do ulicy Niemodlińskiej gdzie skręcamy w lewo. Teraz cały czas ścieżką rowerową przed siebie. Po drodze mijamy m. in. Jednostkę Wojskową.  Przejeżdżamy pod obwodnicą Opola. Skręcamy w lewo. Przejeżdżamy tory kolejowe i znowu w lewo i zaraz w prawo. Teraz przez najbliższe km cały czas przed siebie asfaltem równoległym do torów kolejowych. Docieramy do Chróściny Opolskiej. Mijamy stację kolejową. Teraz droga asfaltowa troszkę odchodzi w prawo od torów kolejowych. Wjeżdżamy w dzielnicę domków jednorodzinnych. Skręcamy w prawo tak jak prowadzi asfalt. Następnie od razu w lewo. Trasa prowadzi lekko w górę następnie w dół i na końcu skręcamy w lewo w stronę pól. Przemieszczamy się ścieżkami polnymi. Po łuku droga prowadzi w lewo.

Takie towarzystwo po drodze

Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo.

Następne rozwidlenie w lewo. I znowu docieramy do torów. W prawo i znowu będą Nam towarzyszyć tory po lewej stronie. Docieramy do Dąbrowy. W lewo, przejeżdżamy przez tory i prosto. Mijamy osiedle domków jednorodzinnych. Wjeżdżamy w Park w Dąbrowie.

Zanim dotrzemy do celu Naszej wycieczki. Krążymy po parku.

Każda ze ścieżek zaprowadzi do Pałacu, który warto odwiedzić. Jedna z ciekawszych rzeczy w tym Pałacu to zakręcone kominy. Zwiedzać można tylko zewnątrz. Środek zamknięty. Widać jednak, że Zamek w Dąbrowie systematycznie jest odnawiamy.

Wyjeżdżając z Parku Pałacowego skręcamy w lewo. Na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w stronę Chróściny. Trasa asfaltowa prowadzi w dół więc można znacznie się rozpędzić. Docieramy do miejscowości. Po prawej stronie mijamy Park Dworski, który również warto odwiedzić. Przejeżdżamy przez Mechnice. Żerkowice. Wyjeżdżając z miejscowości na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w stronę Opola. Docieramy do ścieżki rowerowej, którą dzisiaj jechaliśmy tylko w drugą stronę. Kończymy wycieczkę na Rynku w Opolu. 

Galeria