Staw Kozieławy

Kilka zdjęć widziałem, które zachęcały aby odwiedzić Staw Kozieławy. Wiosną i latem jest pełen życia. Zimą jest spokojniej ale co tam, w końcu wygospodarowałem troszkę czasu i zdecydowałem się na pieszą wędrówkę w zimowej scenerii ale na 100% wrócę na wiosnę lub lato aby na własne oczy przekonać się kto zamieszkuje w okolicach Stawu oraz w samym stawie.

Start wycieczki

Auto zostawiłem na parkingu koło znaku

Staw Kozieławy

Wyruszyłem przed siebie w około 3 km spacer. Ciężko się zgubić, bo droga cały czas prosto a dodatkowo określić kierunek wędrówki pomagają drogowskazy: „Do punktu czerpania wody”

Staw Kozieławy

Po drodze mijamy między innymi dwa paśniki

Spacer Kuźnia - Paśnik
Spacer Kuźnia

Gdzieś, mniej więcej w połowie drogi dochodzę do rozwidlenia gdzie wybieram prawą odnogę. Przed prawie samym celem podróży wchodzę do „tunelu”

Spacer Kuźnia

Po prawie 3 km skręcam w prawo. (Oczywiście znak wskazał miejsce gdzie należy zejść z głównej drogi.

Spacer Kędzierzyn

Droga lekko w górę. Po prawej, kawałek od ścieżki jest kamień pamiątkowy i wiata. A przede mną widać już cel wycieczki: Staw Kozieławy.

Staw Kozieławy

Pokręciłem się w okolicach zbiornika i wyruszyłem w drogę powrotną. Oczywiście ciekawość zaprowadziła mnie pod wiatę, gdzie z bliska przyjrzałem się kamieniom

Spacer Kozieławy
Spacer Staw Kozieławy

Wróciłem do skrzyżowania i wyruszyłem w 3 km podróż powrotną.

Spacer Staw Kozieławy

Dotarłem do parkingu. Koniec wycieczki nad Staw Kozieławy. Miejsce ciekawe i ciche. Jedyne dźwięki jakie mi towarzyszyły podczas spaceru to skrzypienie śniegu pod butem i stukot dzięciołów w drzewa.

Staw Kozieławy

Galeria Staw Kozieławy

powrót