Raczok i okolice

Raczok, Schlossberg i okolice – Bardzo fajne miejsce na spacer zdala od zgiełku miasta pośrodku lasu. Na spacer najlepiej wyruszyć spod leśniczówki „Krasiejów”, która wygląda na opuszczoną.

Wyruszamy przed siebie szeroką leśną drogą.

Po drodze mijamy ławeczkę.

Oraz potężne drzewa, które przeżyły wichury jakie przetoczyły się przez te rejony oraz gospodarkę leśną. Docieramy do stawów, na których widać że jednymi z wielu mieszkańców tych lasów są bobry.

Raczok

Stawy są po prawej i lewej stronie. Docieramy do podnóża wzniesienia zwanego Schlossbergiem. Idziemy w prawo i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w stronę punktu czerpania wody.

Wracamy do skrzyżowaniu i wchodzimy pod górę

Raczok

Można na górze usiąść w altance, odpocząć czy zrobić sobie mały piknik, trzeba tylko pamiętać, że śmieci zabieramy ze sobą. Schodzimy z góry w dół. Możemy wrócić tą samą ścieżko co przyszliśmy lub skręcić w prawo i teraz cały czas przed siebie. Po drodze możemy poszukiwać jakiś mieszkańców lasów.

Raczok
Raczok

Docieramy do czerwonego szlaku rowerowego, który on będzie wyznaczał Nam trasę wędrówki.

Raczok

Szlak skręca w lewo.

Raczok

Po Naszej lewej mamy rozlewisko, na którym są ślady bytowania bobrów. Trasa wiedzie w dół w górę i jesteśmy na starcie wycieczki. Trasa nie jest długa i mocno skomplikowana. Idealna na spacer z małymi dziećmi.

Uwaga

Aktualnie trzeba uważać na poruszający się sprzęt budowlany.

Raczok

Galeria Raczok

powrót