Pętla rowerowa Lasy Rudzkie

Pętla rowerowa

W lasach Cysterskiego Parku Krajobrazowego pojawiła się bardzo ciekawa i dobrze oznaczona trasa rowerowa – Pętla rowerowa Lasy Rudzkie. Ścieżka prowadzi po szutrowych i asfaltowych duktach. Poziom trudności jest łatwy. Całość to około 35 km. Ścieżka poprowadzona jest zdala od ruchu samochodowego stąd jest bezpieczna na wycieczkę z dziećmi. Zacząć można tak naprawdę z dowolnego miejsca na wyznaczonej trasie, ponieważ wyznaczona trasa to pętla, więc bez problemu wrócimy do miejsca startu.

Pętla rowerowa – ciekawe miejsca

Pokonując kolejne kilometry wyznaczonej trasy poznajemy ciekawe miejsca, które znajdują się w lasach Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Ciekawymi miejscami na odpoczynek są m.in.:
– Góra Zamkowa zwana też Schlossbergiem
– „Lotnisko” w lesie
– Jagdhaus

Podczas wyprawy pętla rowerowa poprowadzi Nas obok Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego czy Kolejki Wąskotorowej. W tych miejscach warto spędzić więcej czasu. Oprócz tych wymienionych ciekawych miejsc zjeżdżając z wyznaczonego szlaku natrafimy na inne ciekawe miejsca, które dla ułatwienia w poszukiwaniach zostały zaznaczone na mapce oraz na „drogowskazach”

Pętla rowerowa
Pętla rowerowa
Pętla rowerowa

Na trasie oprócz „stałych punktów” takich jak wspomniana już Góra Zamkowa czy wieża obserwacyjna, które nie zmieniają się, jest otaczająca przyroda. Dzięki temu każda podróż tą trasą będzie inna. Będziemy mogli obserwować przyrodę i zwierzęta zamieszkujące ten teren. Stąd pewność, że każda kolejna wycieczka da inne odczucia dla duszy i oka.

Artykuł powstała przy współpracy z hishine.pl

Galeria

powrót