Opole – Malina – Opole

Długość: około 29 km
Nawierzchnia: Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt
Mapa:

Numer w traseo.pl:  221449
Plik KML: Pobierz

Wycieczka rowerowa Opole – Malina – Opole. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda.

Zaraz w prawo przez drogę w lewo i znowu w prawo przez drogę na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia. Kawałek dalej w oddali po lewej widzimy elektrownie.

a po prawej

troszkę niżej po prawej mamy jeziorko

Pokonujemy skrzyżowanie prosto. Kawałek za nim na wysokości przystanku autobusowego jedziemy w prawo w drogę polną. Teraz szutrem jedziemy przed siebie. Trasa prowadzi w górę. Docieramy do skrzyżowania, na którym jedziemy nadal prosto. Asfaltem jedziemy w dół. Po prawej mamy obwodnicę, po lewej las. Pokonujemy mostek i w prawo. Dojeżdżamy do torów kolejowych, przejeżdżamy przez nie i w prawo dalej asfaltem. Po lewej mamy działki rekreacyjne. Jedziemy do końca tej drogi i skręcamy w lewo. Na wysokości przystanku autobusowego przechodzimy na drugą stronę. Pokonujemy mostek.

Opole - Malina - Opole

Przed nami taka ścieżka

Opole - Malina - Opole

Po drodze mijamy miejsce odpoczynku. Docieramy do torów kolejowych które musimy pokonać. (TRZEBA ZACHOWAĆ DUŻĄ OSTROŻNOŚĆ) Na pierwszym rozwidleniu w lewo, następnie w prawo.

Opole - Malina - Opole

W tle oprócz dźwięków lasu słychać dźwięki strzelnicy. Docieramy do zbiornika wodnego w lesie, który jest zamieszkany przez m.in. młode żaby.

Dojeżdżamy do drogi 94, skręcamy w lewo. Po nie całym km skręcamy w prawo, w leśną ścieżkę. Jadąc wśród drzew znowu docieramy do drogi asfaltowej. Skręcamy znowu w prawo. Wjeżdżamy do dzielnicy Malina. Po około 1,5 km główna droga prowadzi prosto My skręcamy w prawo (ul. Olimpijską). Kawałek dalej w lewo w ul. Sportową i na rozwidleniu w prawą odnogę w ul. Świętokrzyską. Asfaltem wśród domków wyjeżdżamy w pole. Po prawej stronie widać stawy Malina. Kręcimy cały czas przed siebie ścieżka wije się wśród pól i różnej wielkości oczek wodnych. Docieramy do przejazdu kolejowego. Przed nim skręcamy w prawo. W drogę równoległą do torów. Na końcu tej ścieżki kierujemy się w lewo.

Opole - Malina - Opole

Droga znowu prowadzi wzdłuż torów po lewej. A po prawej mamy Kamionkę.

Opole - Malina - Opole

Jadąc wzdłuż torów docieramy do ciekawego miejsca. (wzdłuż ścieżki są tablice informacyjne)

Opole - Malina - Opole

Wracamy kawałek ścieżką, którą przyjechaliśmy do tunelu pod torami i nim przejeżdżamy na drugą stronę. Teraz możemy jechać przed siebie lub w prawo. (oba wybory doprowadzą Nas w to samo miejsce) Okrążamy jeziorko i docieramy do ul. Narutowicza, którą jedziemy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo.

Opole - Malina - Opole

Za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową. Teraz około 2 km przed siebie. Przejeżdżamy most i skręcamy w lewo w ul. 1 Maja. Następnie w prawo w ul. Krakowską. Jadąc prosto docieramy do miejsca startu wycieczki.

Galeria Opole – Malina – Opole

powrót