Najlepsze marki butów trekkingowych

Buty trekkingowe to jeden z najważniejszych elementów garderoby dla miłośników wycieczek górskich i innych aktywności outdoorowych. Zapewniają nam wygodę i bezpieczeństwo podczas chodzenia, wspinania się czy biegania. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się producentom najlepszych butów trekkingowych na rynku. To z pewnością ułatwi wybór odpowiedniego obuwia.

 

Scarpa

 

Włoska firma z tradycjami. Jej początki sięgają lat 30. XX wieku, a produkcja do dzisiaj w większości odbywa się we włoskim Asolo, zgodnie z wysokimi standardami marki.

 

Twórcą marki był Rupert Edward Cecil Lee Guinness, angielsko-irlandzki biznesmen, znany przede wszystkim z browaru Guinness oraz księgi rekordów Guinnessa. Był filantropem i wspierał wszelki rozwój, dlatego też postanowił dać pracę utalentowanym rzemieślnikom z Asolo, którzy specjalizowali się w przetwarzaniu skórzanych materiałów.

 

Pierwsza marka butów na świecie, która zaczęła używać innowacyjnej technologii Gore Tex, chroniącej przed wiatrem i wilgocią, a jednocześnie zapewniające przewiewność butów.

 

Ciekawostką jest fakt, iż w butach Scarpa polski himalaista Jerzy Kukuczka zdobył wszystkie 14 głównych szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów na świecie.

 

Zamberlan

 

To kolejna włoska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 1929 roku. Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, Giuseppe Zamberlana, miłośnika górskich wycieczek. Produkty Zamberlan od początku stawiały na wysoką jakość i innowacyjność, co pozwoliło na szybkie przekształcenie firmy z niewielkiego warsztatu u stóp Małych Dolomitów na specjalistyczny zakład produkujący obuwie górskie.

 

Firma przeżyła prawdziwy rozkwit w latach 70. gdy interesem zaczął zarządzać syn Giuseppe – Emilio. Marka zaczęła wysyłać swoje produkty za granicę i obecnie buty Zamberlan można znaleźć w ponad 40 krajach na świecie. To połączenie tradycji rzemieślniczej z najnowocześniejszymi technologiami, dzięki czemu firma jest doceniana przez swoich klientów.

 

La Sportiva

 

Marka również pochodząca z Włoch, założona w 1928 roku przez Narciso Delladio. Zaczął on od produkcji butów dla farmerów i drwali, aby potem, podczas II Wojny Światowej, wyposażać w obuwie włoskich żołnierzy.

 

Marka jest symbolem awangardy i ciekawego stylu wśród producentów butów trekkingowych i nie tylko, ze względu na odważne połączenia kolorystyczne prezentowane w modelach ich butów.

 

La Sportiva produkuje wiele rodzajów butów sportowych i turystycznych. Sponsorują również sportowców trenujących aktywności takie jak wspinaczka.

 

Garmont

 

Nieco młodsza firma, bo założona 1964 roku, również we Włoszech. Siedziba firmy od początku znajduje się we włoskich Dolomitach w miejscowości Montebelluna.

 

Garmont jest firmą, która od początku inwestowała w rozwój – poprzez research i stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Producent skupia się przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu obuwia do kształtu stóp, wyeliminowania niepotrzebnej wagi oraz niekomfortowych punktów nacisku, a także na stabilności i giętkości buta, co ma zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

 

Mammut

 

Mammut to firma pochodząca ze Szwajcarii, której początki sięgają 1862 roku. To najstarsza firma w naszym zestawieniu i jedyna, która nie pochodzi z Włoch. Założycielem marki był Kaspar Tanner. Pierwszym produktem firmy były… liny. Dzięki intensywnemu rozwojowi Mammut stał się światowym liderem w produkcji obuwia, odzieży i akcesoriów turystycznych oraz sportowych.

 

Firma zatrudnia prawie 600 pracowników i posiada filie na całym świecie – również w Japonii, Korei czy Chinach.

undefined