Magdalenka i inne ciekawe miejsca

Długość: około 26 km
Nawierzchnia: Asfalt, Szuter
Mapa:

Numer w traseo.pl: 275609
Plik KML: Pobierz

Magdalenka i inne ciekawe miejsca. W trasę wyruszamy z parkingu koło szkoły. Ulicą Lewandowskiego docieramy do Moniuszki gdzie skręcamy w prawo. Na wysokości ostatnich domów po prawej skręcamy w lewo, w leśną ścieżkę. Wyjeżdżamy na drogę asfaltową gdzie skręcamy w prawo. Po przejechaniu około 250 metrów skręcamy w lewo w drogę leśną – Hotelową. Mijamy po drodze przystań kajakową i takie widoki.

Kręcimy kilometry po lesie. Przejeżdżamy skrzyżowanie z ulicą Na Czarne Świerki prosto. Z drogi szutrowej skręcamy w prawo na asfalt. Kolejne kilometry przemieszczamy się Barachowską z której skręcamy w lewo w Krukowską.

Magdalenka i inne ciekawe miejsca

Znowu towarzyszy Nam droga szutrowa. Gdzie się nie obrócimy towarzyszy Nam las, który został odbudowy po pożarze z 1992 roku.

Pokonujemy tory kolejowe i już prawie jesteśmy u celu. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto (nie da się zabłądzić ponieważ są kierunkowskazy). Docieramy do celu. W 2022 roku kaplica jest w remoncie więc nie prezentuje się najlepiej.

Magdalenka i inne ciekawe miejsca

Wracamy do pierwszego skrzyżowania i skręcamy w lewo. Po drodze mijamy „Spalony las”, miejsce gdzie Nadleśnictwo zrobiło wiatę i tablice informacyjne, gdzie można dowiedzieć się troszkę historii i informacji o lesie.

Magdalenka i inne ciekawe miejsca

Wracamy na szlak. Docieramy do skrzyżowania u podnóża wieży obserwacyjnej. Przejeżdżamy obok niej. Najbliższe kilometry pokonujemy drogą asfaltową. Docieramy do skrzyżowania, na którym byliśmy podczas tej wycieczki. Po lewej mamy odnowiony zbiornik wody.

Magdalenka i inne ciekawe miejsca

Z Barachowskiej skręcamy w lewo w Obrębową. Po kilku kręceniach korbą docieramy do wiaty i kamienia.

Magdalenka i inne ciekawe miejsca

Wracamy na trasę. Jedziemy w lewo. Docieramy do drogi asfaltowe (Zakazana). Kolejne skrzyżowanie znowu w lewo (Barachowska). Teraz prosto do samego stadionu. Skręcamy w lewo. Kierujemy się w stronę Raciborza. Po drodze mijamy Kościół, cmentarz. Na wysokości działek po lewej stronie skręcamy w lewo. Jesteśmy w okolicach parkingu, z którego wyruszyliśmy na wycieczkę.

Galeria Magdalenka i inne ciekawe miejsca