Kuźniańskie lasy spacerkiem

Długość: około 12 km
Nawierzchnia: 
Szuter, Trawa, Asfalt
Mapa:

Kuźniańskie lasy można również zwiedzać spacerując. Trasy przyjemna. Można ją pokonać pieszo lub na rowerze. Kto co lubi. Wyruszamy spod szkoły. Idziemy w prawo w stronę działek. Za działkami skręcamy w lewo w las. Kolejny raz skręcamy w lewo na wysokości garaży, które widzimy po lewej stronie, kawałek od ścieżki, którą idziemy. Po prawej będziemy mamy las. A po swojej lewej stronie pierw te garaże, następnie rząd domków jednorodzinnych. Dochodzimy do drogi asfaltowej. Po prawej w oddali mamy leśniczówkę. Po lewej widać osiedle, a my idziemy prosto w las.

Kuźniańskie lasy

Przecinamy drogę asfaltową i chodnikiem idziemy w prawo. Chodnik się kończy, skręcamy w lewo. Mijamy leśniczówkę, później małe stadko koni. Droga po łuku prowadzi w prawo. Po lewej stronie mamy małe ruiny. Na krzyżówce w lewo. Przed mostem mamy taki widok z prawej strony. Z lewej mamy przystanek kajakowy.

Kuźniańskie lasy

Kolejne km trasy pokonujemy cały czas prosto. Ciężko w to uwierzyć ale przemieszczamy się po terenach, które były objęte pożarem w 1992 roku. Na skrzyżowaniu z drogą asfaltową możemy skrócić podróż i skręcić w lewo i ul. Barachowską by dotrzeć do stadionu.

Kuźniańskie lasy

My jednak poszliśmy dalej zwiedzać. Wybraliśmy drogę prosto. Doszliśmy do skrzyżowania z ulicą Zakazaną, gdzie skręcamy w lewo. Na krzyżówce ze ścieżką Od Lotniska skręcamy kolejny raz w lewo.

Kuźnia Raciborska

Kolejna atrakcja, jaką mijamy na trasie to pas startowy.

Lasy

Droga szutrowa kończy się. Skręcamy w prawo i asfaltem dochodzimy do stadionu (jeśli brakuje sił to trasę w tym miejscu też można skrócić. Na rozwidleniu, asfalt prowadzi Nas w prawo idąc prosto szutrem dotrzemy laskiem do dzielnicy domków jednorodzinnych, gdzie idziemy cały czas prosto).
Koło stadionu skręcamy w lewo. Kolejne kroki robimy cały czas prosto. Pokonujemy dwa mosty. Na przejściu dla pieszych na wysokości Kościoła przechodzimy na drugą stronę. Teraz idziemy chodnikiem przed siebie kierując się w stronę Raciborza. Po lewej stronie mamy działki, przed sobą mamy las. Skręcamy w lewo, w stronę szkoły. Do miejsca startu naszej wycieczki.

P.S. Pomarańczowym kolorem na mapce zaznaczone są „skróty” na trasie

Kuźniańskie lasy – Galeria

powrót