Kosorowickie jeziorka

Długość: około 35 km
Nawierzchnia: Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt
Mapa:

Numer w traseo.pl: 227444
Plik KML: Pobierz

Kosorowickie jeziorka – ciekawe miejsce o którym troszkę słyszałem i w końcu się tam wybrałem. W trasę ruszamy w Rynku. Mając za plecami Ratusz skręcamy w prawo w ul. Krakowską, docieramy do Placu Wolności gdzie skręcamy w lewo w ulicę Ozimską. Najbliższe km podążamy wzdłuż tej drogi aż docieramy do Stacji Paliw, gdzie kawałek za nią skręcamy w prawo w ulicę Tysiąclecia.

Główna droga prowadzi łukiem w prawo. Teraz przemieszczamy się ul. Grudzicką. Pokonujemy przejazd kolejowy, ulicą Morcinka docieramy do ulicy Strzeleckiej, gdzie skręcamy w lewo. Kolejne skrzyżowanie w prawo, w stronę dzielnicy Malina. Z ulicy Groszowickiej mocno skręcamy, jakbyśmy chcieli zawrócić skręcamy w lewo w ulicę Podlesie. Asfaltową drogą przejeżdżamy pomiędzy dwoma jeziorkami. Ulicą Olimpijczyków docieramy do skrzyżowania z ulicą Teligi. W lewo, kawałek jedziemy tą ulicą i skręcamy w prawo w ul. Gagarina. Koniec jazdy asfaltem. Teraz towarzyszyć będzie Nam szuter. Musimy pokonać niebezpieczny punkt na trasie czyli tory kolejowe. Kiedyś był przejazd, aktualnie został zlikwidowany. Po drugiej stronie torów skręcamy w lewo (szlak św. Jakuba)

Kosorowickie jeziorka

Kręcimy korbą przed siebie. Po drodze mijamy Punkt Pamięci.

Kosorowickie jeziorka

Trasa prosta i równa. Wśród drzew docieramy do miejscowości Kosorowice. Wyjeżdżamy na asfalt, którym docieramy do głównej drogi. Skręcamy w prawo. Przejeżdżamy kawałek, skręcamy w prawo. (Główna droga prowadzi łukiem w lewo). Droga asfaltowa zmienia się w szutrowo-piaskową. Docieramy do celu – Kosorowickie jeziorka wokół Nas. Część nich jest ogrodzonych ale i tak można dostrzec ich „mieszkańców”

a można nawet trafić na „podwodny las”

Kosorowickie jeziorka

Jeśli pozwiedzamy już jeziorka wracamy na szlak i szukamy powrotu. Pomiędzy jeziorkami znajdujemy takie skrzyżowanie

Kosorowickie jeziorka

Z szerokiej drogi, która po lewej stronie i prawej ma jeziorka jedziemy prosto w węższą prowadząca wśród pól. Kolejne kilometry przemieszczamy się wśród pól. W oddali po lewej mamy tory kolejowe. A przed widzimy las do które docieramy i skręcamy w lewo. Na kolejnym rozwidleniu skręcamy w prawo (zdjęcie poniżej)

Kosorowickie jeziorka

Ścieżka skręca w prawo i teraz mamy po swojej lewej stronie tory kolejowe a po prawej las. Na wysokości osiedla przy stacji kolejowej po lewej stronie torów kolejowych. Po prawej stronie (troszkę musimy głębiej zjechać ze ścieżki) mamy kolejne jeziorka

Kosorowickie jeziorka

Ścieżką przejeżdżamy przez tory kolejowe. Kawałek za przejazdem skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do głównej drogi skręcamy w prawo. Teraz przemieszczamy się wzdłuż ulicy Oświęcimskiej. Na rozwidleniu skręcamy w lewo. Skręcamy w prawo i zaraz w lewo w stronę Kościoła. Koło niego skręcamy w lewo i cały czas przed siebie. Przemieszczamy się pomiędzy domami docieramy do pól. Po naszej lewej mamy Odrę. Przejeżdżamy koło wysypiska. Z ulicy Podmiejskiej na wysokości pierwszych domów po lewej skręcamy w lewo. U podnóża kąpieliska Bolko skręcamy w lewo i teraz ścieżką z kostki brukowej jedziemy aż do centrum Opola. Początkowo po swojej lewej mamy Odrę. Następnie Kanał Młynówki. Wyjeżdżamy koło Komendy Policji. Skręcamy za nią w prawo. Docieramy do ulicy Krakowskiej, tutaj w lewo i cały czas prosto przez Plac Wolności docieramy do miejsca startu wycieczki.

Galeria Kosorowickie jeziorka

powrót