Falmirowickie Kamionki

Długość: około 34,5 km
Nawierzchnia: Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt
Mapa:

Numer w traseo.pl:  205348
Plik KML: Pobierz

Falmirowickie Kamionki – W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda. Zaraz w prawo przez drogę w lewo i znowu w prawo przez drogę na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia. Kawałek dalej w oddali widzimy elektrownie.

Kawałek dalej widzimy po prawej jeziorko.

Pokonujemy skrzyżowanie prosto. Zaraz za nim skręcamy w prawo w szutrową drogę równoległą do obwodnicy. Wjeżdżamy pod górę. Przejeżdżamy prosto przed drogę 45. Teraz jedziemy drogą asfaltową wzdłuż obwodnicy. Pierw w dół później prosto na mostek. Następnie przejeżdżamy przejazd kolejowy i dalej asfaltem wzdłuż obwodnicy. Jedziemy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo w stronę Lędzin. Wjeżdżając do miejscowości przejeżdżamy na drugą stronę i teraz cały czas przed siebie. Aż do skrzyżowania gdzie skręcamy w prawo w stronę Suchego Boru. Jadąc lasem docieramy do samej miejscowości. Ścieżka rowerowa przez całą miejscowość. Na wysokości cmentarza droga asfaltowa skręca w prawo a my jedziemy prosto w las.

Znowu jedziemy wśród drzew. Po drodze mijamy punkt odpoczynku. Docieramy do celu wycieczki. Po prawej mamy budynki Nadleśnictwa a po lewej Falmirowickie Kamionki. Miejsce gdzie można pojeździć po różnych górkach na rowerze

Falmirowickie kamionki

lub troszkę czasu spędzić nad wodą podziwiając faunę i florę.

Falmirowickie kamionki

Wracamy na ścieżkę. Dojeżdżamy do rozwidlenia gdzie skręcamy w prawo. Teraz pedałujemy cały czas przed siebie. Przejeżdżamy przez Falmirowice. Główna droga skręca raz w lewo raz w prawo. Wyjeżdżamy z miejscowości i docieramy do drogi krajowej 94 gdzie skręcamy w prawo. Na wysokości przystanku autobusowego skręcamy w lewo, w leśną ścieżkę. Znowu jedziemy ścieżką wśród drzew

Falmirowickie kamionki

patrząc na las w poszukiwaniu leśnej zwierzyny. Docieramy do końca ścieżki. Mamy 3 opcje wyboru. Można próbować jechać dalej prosto (ciężka przeprawa, trzeba pokonać m.in. mały strumyk i później jechać polem) Wygodniej jest pojechać w prawo ścieżką leśną dojeżdżamy do asfaltowej drogi gdzie skręcamy w lewo. Najbliższe km pokonujemy ul. Leonida Teligi. Pierw po łuku jedziemy w prawo koło Kościoła w lewo i prosto. Pokonujemy przejazd kolejowy i nadal prosto. Lekko po łuku w prawo, następnie w lewo. Przejeżdżamy pod wiaduktem. Na skrzyżowaniu w lewo i następne 3 razy skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do Kościoła gdzie skręcamy w lewo ul. Jana Augustyna. Mijamy domostwa przed nami rozwidlenie drogi i w oddali Odra. Skręcamy w prawo. Jadąc drogą wśród pól docieramy do wysypiska, które mijamy. Drogą asfaltową wjeżdżamy na górkę i na jej szczycie skręcamy w lewo. Po prawej mijamy górki na których można poskakać na rowerze. Kawałek dalej skręcamy w lewo (jadąc kawałek w prawo i zaraz w lewo docieramy do punktu widokowego gdzie widać Kamionkę Bolko z góry i jest parę ścieżek gdzie również można pojeździć rowerem doskonaląc technikę zjazdową i wjazdową). Teraz przemieszczamy się ścieżką z kostki chodnikowej. Po prawej mamy Kamionkę Bolko. Pokonujemy dwa bardzo mocne zakręci pierwszy w lewo następny w lewo. Teraz po swojej prawej mamy działki i zakład produkcyjny a po lewej Odrę i kawałek dalej ZOO. Rzeka skręca lekko w lewo Nasza ścieżka w prawo. Teraz po lewej mamy Kanał Młynówki. Ścieżką jedziemy pod torami kolejowymi. Następnie jedziemy w górę gdzie przejeżdżamy przez przejazd przez drogę. Skręcamy w prawo w drogę pomiędzy Komendą Policji a Hotelem. Docieramy do Krakowskiej gdzie teraz w lewo i prosto aż do miejsca startu Naszej wycieczki.

Galeria Falmirowickie Kamionki

powrót