Falmirowickie Kamionki II

Długość: około 35 km
Nawierzchnia:
Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt
Mapa:

Numer w traseo.pl: 225936
Plik KML: Pobierz

Falmirowice – W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda. Zaraz w prawo przez drogę w lewo i znowu w prawo przez drogę na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia. Kawałek dalej w oddali widzimy elektrownie.

Kawałek dalej widzimy po prawej jeziorko.

Pokonujemy skrzyżowanie prosto. Zaraz za nim skręcamy w prawo w szutrową drogę równoległą do obwodnicy. Wjeżdżamy pod górę. Przejeżdżamy prosto przed drogę 45. Teraz jedziemy drogą asfaltową wzdłuż obwodnicy. Pierw w dół później prosto na mostek. Następnie przejeżdżamy przejazd kolejowy i dalej asfaltem wzdłuż obwodnicy. Jedziemy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo w stronę Lędzin. Wjeżdżając do miejscowości przejeżdżamy na drugą stronę i teraz cały czas przed siebie. Aż do skrzyżowania gdzie skręcamy w prawo w stronę Suchego Boru. Jadąc lasem docieramy do samej miejscowości. Ścieżka rowerowa przez całą miejscowość. Na wysokości cmentarza droga asfaltowa skręca w prawo a my jedziemy prosto w las. Falmirowice coraz bliżej.

Znowu jedziemy wśród drzew. Po drodze mijamy punkt odpoczynku. Docieramy do celu wycieczki. Po prawej mamy budynki Nadleśnictwa a po lewej Falmirowickie Kamionki. Miejsce gdzie można pojeździć po różnych górkach na rowerze

Falmirowickie kamionki

lub troszkę czasu spędzić nad wodą podziwiając faunę i florę.

Falmirowickie kamionki

Wracamy na ścieżkę. Dojeżdżamy do rozwidlenia gdzie skręcamy w prawo. Teraz pedałujemy cały czas przed siebie. Przejeżdżamy przez Falmirowice, gdzie mijamy m.in. dom, który w ogrodzie ma kilkanaście różnej wielkości rzeźb. Główna droga skręca raz w lewo raz w prawo. Wyjeżdżamy z miejscowości i docieramy do drogi krajowej 94 gdzie skręcamy w prawo. Przed przystankiem, na wysokości wysepki skręcamy w lewo w stronę leśnej ścieżki (niebezpieczny manewr). Ścieżką wśród drzew jedziemy ponad 1 km prosto. Skręcamy w prawo na wysokości mostku nad leśnym strumykiem i około 4 km przed siebie.

Falmirowice

Po drodze mijamy Punkt Odpoczynku Lis.

Falmirowice

Na końcu tego odcinka skręcamy w prawo. Wjeżdżamy do dzielnicy Malina. Z drogi szutrowej skręcamy w lewo w drogę asfaltową (ul. Teligi), później w prawo (ul. Olimpijską). Kawałek dalej w lewo w ul. Sportową i na rozwidleniu w prawą odnogę w ul. Świętokrzyską. Asfaltem wśród domków wyjeżdżamy w pole. Po prawej stronie widać stawy Malina. Kręcimy cały czas przed siebie ścieżka wije się wśród pól i różnej wielkości oczek wodnych. Docieramy do przejazdu kolejowego. Przed nim skręcamy w prawo. W drogę równoległą do torów. Na końcu tej ścieżki kierujemy się w lewo.

Opole - Malina - Opole

Droga znowu prowadzi wzdłuż torów po lewej. A po prawej mamy Kamionkę.

Opole - Malina - Opole

Skręcamy w lewo do tunelu pod torami i nim przejeżdżamy na drugą stronę. Teraz jedziemy prosto przed siebie .

Falmirowice

Po prawej stronie mamy widok na Kościół i staw. Dojeżdżamy do pętli autobusowej gdzie skręcamy w lewo. Za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową. Teraz około 2 km przed siebie. Przejeżdżamy most i skręcamy w lewo w ul. 1 Maja. Następnie w prawo w ul. Krakowską. Jadąc prosto docieramy do miejsca startu wycieczki.

powrót