ZOO Opole

Gdzie jest ZOO Opole to każdy chyba wie. A jak nie wie to znaki na mieście doprowadzą lub wystarczy skorzystać z google maps.

W 2021 roku do ZOO wprowadziły się powtórnie Duże Koty. Na mieście duża kampania reklamowa. Prawie na każdym rogu można się natknąć na „Twarz” drapieżnika. 🙂 Stąd daliśmy się namówić na wizytę w ZOO. Pod kasami spora kolejka. Ale jest możliwość ominięcia tej kolejki i w 100% legalna. Wystarczy kupić bilet w biletomacie i od razu wchodzimy.
Opolskie ZOO można zwiedzać według wytyczonej trasy. Drogowskazy pokazują kierunek zwiedzania. Ile razy byliśmy zawsze w ten sposób zwiedzaliśmy. Mam wrażenie, że dzięki temu możemy zajrzeć w każdy zakamarek ZOO i spotkać się z każdym zwierzakiem jakie zamieszkuje Opolskie ZOO.

ZOO Opole

Tym razem głównym powodem wizyty był Tygrys i Lwy. Mogliśmy od razu pójść do nich ale zostawiliśmy na koniec zwiedzania. Taka wisienka na torcie lub truskawka na torcie. 🙂 Zależy kto co lubi.

Na wejściu wita nas Wilk Grzywiasty

ZOO Opole

Następnie wchodzimy w Świat Małp

Kolejna strefa – Ameryka Południowa

Docieramy do narożnika ZOO gdzie można skorzystać z restaurację i spotkać takiego Pawia

ZOO Opole

Chociaż wśród odwiedzających dało się słyszeć, że to jest bażant 🙂

Euroazja

ZOO Opole

Afryka

Australia

ZOO Opole

Susły

Po drodze mijamy Sowy i znowu wchodzimy na strefę Euroazji. Gdzie spotkamy m. in. mniejsze koty.

ZOO Opole

Docieramy do nowej strefy

ZOO Opole

Gdzie mieszkają Tygrys i dwa Lwy

Zwiedzanie całego kompleksu wraz z wypatrywaniem zwierząt w swoich pawilonach zajmuje około 2-3 godzin. Oczywiście jak się chce to można spędzić i cały dzień, w godzinach otwarcia ZOO. Warto sprawdzić na stronie ZOO lub FP jakie to godziny ponieważ zależą one od pory roku. Zwierząt jest o wiele więcej ale nie pokazujemy wszystkich. Warto wybrać się samemu i przekonać się na własne oczy jak te zwierzęta wyglądają, zachowują się podczas dnia codziennego.

Również ciekawymi momentami są karmienia zwierząt ale w czasie pandemii zostały takie atrakcje zawieszone.
W samym ZOO też znajdziemy punkty gastronomiczne czy plac zabaw.

Galeria ZOO Opole

powrót