Zabudowa kamperów – dlaczego warto i o czym pamiętać?

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stało się jeżdżenie kamperami na dłuższe wycieczki i wyprawy. Tego rodzaju pojazdy mają bowiem wiele zalet – śpi się w tym samym miejscu, w którym siedzi się podczas jazdy, nie trzeba płacić za noclegi w hotelach czy hostelach i dodatkowo można zwiedzić miejsca, których nie zwiedzi się ze zorganizowanym przewodnikiem. Jak jednak przerobić kamper, aby jak najlepiej spełniał swoje nowe zadanie? W jaki sposób można zmienić jego wygląd i przeznaczenie?

1. Dlaczego warto zabudować kampera?

2. W jaki sposób można zmienić wygląd kampera?

3. Formalności – kiedy trzeba zmienić przeznaczenie kampera?

4. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę zajmującą się zabudowami kamperów?

5. Gdzie znaleźć profesjonalistów wykonujących zabudowy kamperów?

Dlaczego warto zabudować kampera?

Coraz więcej osób myśli o turystyce w sposób niestandardowy. Zamiast wybierać z ofert różnych biur podróży ludzie wolą zasmakować nieco wolności i pozwiedzać piękne miejsca na własną kieszeń. Szczególną popularnością cieszą się roadtripy, kiedy jeździ się po kilku państwach i zwiedza takie zakamarki, o których inni nie słyszeli. Jeżeli jednak nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na hostele i nie chcesz spać w namiocie, na dziko, to najlepszym rozwiązaniem będzie zabudowa kamperów. To właśnie w nich będziesz mógł spędzać cały swój czas. 

W jaki sposób można zmienić wygląd kampera?

Jest wiele sposobów na to, jak zmienić wygląd kampera – jak go zabudować, aby nadawał się do dłuższych podróży dookoła różnych krajów. Przede wszystkim warto pomyśleć o meblach, które znajdą się w środku – muszą być komfortowe i mieścić w sobie wszystkie niezbędne przedmioty. Dodatkowo warto zastanowić się nad tym aby zamontować dachy sypialne, dzięki czemu nie będziesz tracił cennego miejsca w środku kampera a i tak będziesz mieć gdzie spać. 

Formalności – kiedy trzeba zmienić przeznaczenie kampera?

Zamieniając busa na kampera trzeba pamiętać o szeregu formalności, w tym o potrzebie zmiany przeznaczenia pojazdu. Warto zabrać samochód do motorzeczoznawcy, który określi czy wszystkie zmiany, których się dokonało są zgodne z przepisami i czy auto może znaleźć się na drodze. Dodatkowo trzeba również zarejestrować swój kamper w Okręgowej Stacji Rejestracji Pojazdów. Jest to usługa płatna – jeżeli rejestrujesz pojazd w tym samym powiecie, koszt wynosi 81zł, a jeżeli w innym to wzrasta do 181zł. 

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę zajmującą się zabudowami kamperów?

Nie każdy potrafi samodzielnie zbudować własnego kampera – w końcu o tylu rzeczach trzeba pamiętać i trzeba dokładnie znać przepisy prawa, aby samochód był dopuszczony do użytku. W takich przypadkach warto zdecydować się na usługi profesjonalistów, którzy mają już doświadczenie w budowaniu kamperów. Jak wybrać odpowiednich profesjonalistów dla siebie? Przede wszystkim warto sprawdzić, w przeróbce jakich wozów się specjalizują. Jeżeli wśród nich jest wóz, który i ty posiadasz, będziesz mieć pewność, że zostanie on przerobiony dokładnie i solidnie. 

Gdzie znaleźć profesjonalistów wykonujących zabudowy kamperów?

Jeżeli szukasz profesjonalistów specjalizujących się w zabudowach kamperów, to warto odwiedzić stronę vanhop. Szczególnie, jeżeli masz jeden z tych wozów: Renault Trafic i Opel Vivaro to z pewnością znajdziesz rozwiązanie swojego problemu na tej stronie. Będziesz mógł zamówić dachy sypialne i zabudowę kampera taką, na jakiej ci zależy. Warto zatem sprawdzić, jakie opcje są dostępne i dowiedzieć się więcej na temat samego procesu przerabiania kamperów.

Tekst przygotowany przy współpracy z klientem