XXIV Rodzinny Rajd Rowerowy

Rajd rowerowy

28.08.2022 o godzinie 14:00 ruszył Rodzinny Rajd Rowerowy. Linię startu pokonuje pierwsza grupa osób z około 250 uczestników. Każda kolejna grupa ruszała w pewnych odstępach czasowych. Do pokonania było około 26 km. Początek trasy przebiegał w przyjemnych warunkach atmosferycznych (temperatura dobra do jazdy, brak mocnego słońca). Gdy większość osób dotarła albo pokonała 3 punkt kontrolny nadszedł deszcz. Co nie poszkodziło w dobrej zabawie uczestnikom podczas pokonywania kilometrów trasy rajdu. Na trasie było 8 punktów kontrolny:
1. Los szczęścia – wybieramy ile punktów wygrywamy
2. Gatunki grzybów
3. Koordynacja ruchowa-wzrokowa (musieliśmy odpowiednią kończynę przyłożyć do odpowiedniego wzoru na macie)

– dziecięcej – do 12. roku życia
– młodzieżowo-dorosłej – powyżej 12. roku życia.
Trzem uczestnikom z powyższych kategorii z najwyższą liczbą punktów (maksymalnie można było zdobyć 80 punktów) wręczono nagrody. Ponadto, nagrodzony został najstarszy uczestnik rajdu oraz najmłodszy, który całą trasę pokonał o własnych siłach. Natomiast spośród wszystkich uczestników wylosowaną jedną osobę, która wyjechała ze stadionu nowym rowerem.

Przed startem większość osób zostało wyposażonych w koszulkę i wodę na trasę. Każdy uczestnik po przejechaniu linii mety dostał ciepły posiłek i medal.