Wzdłuż Jemielnicy

Długość: około 30 km
Nawierzchnia: Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt
Mapa:

Numer w traseo.pl:  191117
Plik KML: Pobierz

W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Mijamy ją mając ją po lewej stronie. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda. Zaraz w prawo przez drogę następnie w lewo i znowu w prawo przez drogę. Teraz lekko w lewo na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia. Kawałek dalej w oddali widzimy elektrownie.

Kawałek dalej widzimy po prawej jeziorko.

Pokonujemy skrzyżowanie prosto. Zaraz za nim skręcamy w prawo w szutrową drogę równoległą do obwodnicy. Wjeżdżamy pod górę. Przejeżdżamy prosto przed drogę 45. Teraz jedziemy drogą asfaltową wzdłuż obwodnicy. Pierw w dół. Po prawej mijamy Centrum Handlowe a po lewej lasy i pola. Wjeżdżamy na mostek i w prawo. Następnie przejeżdżamy przejazd kolejowy i dalej asfaltem wzdłuż obwodnicy. Jedziemy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo w stronę Lędzin. Wjeżdżając do miejscowości przejeżdżamy na drugą stronę i teraz cały czas przed siebie. Wyjeżdżamy z Lędzin. Mijamy tablicę informacyjną Obszar Natury 2000.

Docieramy do Chrząstowic, gdzie na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo, przecinamy trasę 46 i znowu w lewo. Wracamy tylko, że drugą stroną ulicy. Jesteśmy nad brzegiem rzeki Jemielnicy. Skręcamy w prawo. Ścieżka prowadzi wśród drzew i pól.

Miejscami w rzece widać miejsca bytowania bobrów.

Docieramy do mostu gdzie skręcamy na niego, zjeżdżamy i w prawo. (Kawałek za mostkiem można poszukać małego wodospadu)

Trasa teraz prowadzi Aleją Dębową.

Wyjeżdżamy z alei i skręcamy w lewo. Docieramy do Zbicka gdzie w prawo. Następnie w lewo i szutrową drogą wzdłuż działek docieramy do skrzyżowania, na którym już byliśmy. Pokonujemy tory kolejowe i od razu pod most i prosto w Wygonową. Droga szutrowa zamienia się w asfaltową gdzie jedziemy kawałek aby wjechać na ścieżkę rowerową prowadzącą wzdłuż domów. Na rondzie w lewo. Asfaltową ścieżką jedziemy w dół. Z ulicy Witosa skręcamy w prawo w Solidarności. Cały czas przed siebie. Na skrzyżowani koło dużego ronda prosto i zaraz za nim w lewo w Pużaka. Następnie w prawo w Sosnkowskiego. Na światłach koło stacji paliw w lewo w Horoszkiewicza. Na końcu znowu w prawo w Ozimską, którą teraz cały czas przed siebie aż do Placu Wolności gdzie skręcamy w prawo i jesteśmy w miejscu startu wycieczki, na Rynku w Opolu.