Wypad nad Jezioro Średnie

Długość: około 36 km
Nawierzchnia: Asfalt, Szuter, Piasek
Mapa:

Numer w traseo.pl: 191643
Plik KML: Pobierz

Wypad nad Jezioro Średnie. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej pod wiaduktem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda. Zaraz w prawo przez drogę w lewo i znowu w prawo przez drogę na ścieżkę wzdłuż torów kolejowych. Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej mijamy kąpielisko Silesia. Kawałek dalej w oddali widzimy elektrownie.

Kawałek dalej widzimy po prawej jeziorko.

Pokonujemy skrzyżowanie prosto i jedziemy prosto. Pokonujemy mostek i wjeżdżamy do Kępy. Droga główna prowadzi w lewo. My jedziemy w prosto w ul. Zawadzką. Po lewej mamy osiedle domków jednorodzinnych przed nami jeziorka.

W ich stronę podążamy. Droga szutrowa skręca w prawo, my też.

Wjeżdżamy do Zawady gdzie na skrzyżowaniu z drogą 45 jedziemy prosto. (nie jest łatwo bo ruch duży). Ulicą Brzegową podążamy do końca i skręcamy w mocno lewo na most. Zaraz za mostem w prawo w ul. Wodociągową.

Teraz kolejne kilometry cały czas prosto aż do wałów Jeziora Turawskiego. Po drodze mijamy tory kolejowe i punkty odpoczynku gdzie możemy zdobyć troszkę wiedzy z przyrody.

Wyjeżdżamy z lasu na asfalt gdzie skręcamy w prawo i zaraz w lewo w

stronę ścieżki prowadzącej do lasu pomiędzy Jeziorem Dużym i Średnim. Docieramy do promenady wokół Jeziora Średniego i samego jeziora.

W okresie wiosenno-letnim można wykorzystać to miejsce na przerwę w podróży w niejednym lokalu tutaj się znajdującym. Kręcimy do kostce brukowe w koło jezioro i wyjeżdżamy na drogę asfaltową. Na łuku drogi skręcamy w lewo w leśną ścieżkę. Wjeżdżamy do Niwek. Skręcamy w prawo. Przejeżdżamy przez środek wioski. Po lewej strony mijamy pomnik Joachima Halupczoka (wybitnego kolarza). Na krzyżówce prosto. Po lewej bar gdzie spotkamy dużo kolarzy. Wjeżdżamy prosto do lasu. Teraz cały czas przed siebie. Pokonujemy most i nadal prosto. Trasa wśród pól i drzew. Na skrzyżowaniu w prawo (prosto jest Aleja Dębowa). W Zbicku skręcamy w prawo jak szlak wskazuje. Następna krzyżówka w lewo. Droga szutrowa wiedzie wzdłuż działek. Wjeżdżamy na przejazd kolejowy, zaraz za nim w lewo. Drogą szutrową jedziemy do ul. Wygonowej. Na rondzie prosto. Kolejna krzyżówka w lewo w Lwowską. Docieramy do Parku Sensorycznego. Kręcimy ul. Bielską. Skręcamy w prawo Al. Solidarności. Na dużym rondzie skręcamy w lewo. Kolejne rondo w prawo. Na światłach prosto kolejne światła w lewo. Po prawej stronie mamy działki. Wjeżdżamy pod górkę gdzie skręcamy w prawo w ul. Ozimską. Trasa ciągle w dół. Docieramy na Plac Wolności, w prawo, prosto Krakowską. Jesteśmy na miejscu startu wycieczki.

Galeria

powrót