W poszukiwaniu Kamieni

Długość: około 14 km
Nawierzchnia: Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt
Mapa:

Numer w traseo.pl: 197536
Plik KML: Pobierz

Krótka wycieczka rowerowa w poszukiwaniu kamieni. Wyruszamy z parkingu obok szkoły. Jedziemy ulicą Lewandowskiego w stronę osiedla. Na rozwidleniu skręcamy w prawo w stronę lasu. Przed leśniczówką, na wysokości ostatnich domków po prawej stronie wjeżdżamy w las w leśną ścieżkę. Wyjeżdżamy na drodze asfaltowej prowadzącej do Rud. Skręcamy w prawo. Jedziemy kawałek przed siebie, następnie w lewo w Hotelową. Po drodze mijamy

W poszukiwaniu Kamieni

Wjeżdżamy na most gdzie mamy takie widoki.

Ścieżka zwana SZARĄ wije się po lesie, który ucierpiał w 1992 roku co patrząc na wielkość drzew ciężko uwierzyć, że w tym miejscu miał miejsce taki wielki pożar. (W okresie jesiennym dużo wrzosów wzdłuż ścieżki). Na skrzyżowaniu z drogą asfaltową skręcamy w prawo w BARACHOWSKĄ. Na kolejnej krzyżówce zjeżdżamy z asfaltu i skręcamy w drogę KOŁO KAMIENIA. Teraz szukamy tytułowych kamieni. Jeden blisko drogi, drugi głębiej schowany.

Po odszukaniu kamieni wracamy na szlak i docieramy do krzyżówki NA SIEDEM DRÓG. Podążamy wśród drzew z możliwością spotkania mieszkańców lasu. Cały czas przed siebie aż dotrzemy do drogi OD LOTNISKA gdzie skręcamy w lewo. Trasa wiedzie w górę i dół. Docieramy do „lotniska”

W poszukiwaniu Kamieni

Szutrową drogą jedziemy aż do skrzyżowania z asfaltową, gdzie skręcamy w prawo. Kręcimy korbami kawałek przed siebie. Na rozwidleniu droga asfaltowa prowadzi prawo. My jedziemy prosto, kolejny raz w szutrową. Wyjeżdżamy na osiedlu domków jednorodzinnych. Docieramy do drogi wojewódzkiej 425. Na skrzyżowaniu możemy się przejrzeć w lustrze i jedziemy w lewo na most. Pokonujemy kolejny most i koło kościoła w prawo w stronę Raciborza. Na końcu działek po lewej stronie skręcamy w lewo przed lasem. Po lewej widać już miejsce startu Naszej krótkiej wycieczki. Fajna trasa aby pokonać z małymi dziećmi aby złapały bakcyla do jazdy na rowerze.

Galeria z trasy W poszukiwaniu Kamieni

powrót