Trzy stawy

Długość: około 25 km
Nawierzchnia: Asfalt, Szuter, Piasek
Mapa:

Numer w traseo.pl: 331805
Plik KML: Pobierz

Trzy stawy ciekawa trasa po okolicznych „jeziorkach”. Wyruszam w trasę z parkingu i jadę w dół. Na końcu działek skręcam w lewo. Mijam działki i skręcam w pierwszą prawo. Ścieżka nie jest najlepszej jakości ale da się przejechać. Przejeżdżam przez dwa strumyki i docieram do ścieżki, (Skośna) skręcam w lewo. Teraz cały czas przed siebie.

droga skośna

Droga skręca w lewo przed torami kolejowymi. Kolejne skrzyżowania jadę prosto. Pokonując ostatnią krzyżówkę droga prowadzi w górę.

Trasa pod górkę

Po drodze mijam „leśną konstrukcję”. Z ciekawości zajrzałem do środka. Kto zgadnie co tam jest?

Leśne znalezisko


Wjeżdżam na górę i skręcam w prawo. Leśną ścieżką wzdłuż domów docieram do drogi asfaltowej. Skręcam w prawo i jadę w dół. Przejeżdżam przejazd kolejowy i kawałek za nim mamy pierwszy cel wycieczki, które dzisiaj odwiedzę.

Cel wycieczki – 1/3

Trzy stawy
Zaskroniec

Można udać się w wycieczkę wokół jeziorka. (Rowerem też się da 🙂 ). Przejeżdżam na drugą stronę drogi asfaltowej i jadę prosto w las. Ścieżka prowadzi wzdłuż Suminki (Bardzo widokowa trasa).

Cel wycieczki – 2/3

Wyjeżdżam obok stawów hodowlanych w Nędzy. Drugi z trzech stawów.

Trzy stawy
Trzy stawy

Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ulicę Sosnową, później Borowiec. Jestem w centrum Nędzy. Skręcamy w prawo. Koło Kościoła w lewo. Cały czas asfaltem przed siebie. Przejeżdżam nad torami kolejowymi. Zjeżdżając z wiaduktu skręcam w prawo tak jak asfalt prowadzi. Na skrzyżowaniu skręcam w prawo w stronę Turza jak znak wskazuje. Po ponad 2 km skręcam w prawo. Polną drogą docieram do wałów trzeciego stawu.

Cel wycieczki – Trzy stawy zaliczone

Trzy stawy
Trzy stawy

Wracam do asfaltu. W prawo i cały czas przed siebie. Mijamy Turze, następnie Siedliska. Mijamy przejazd kolejowy. Wjeżdżamy do Kuźni Raciborskiej. Na skrzyżowaniu koło cmentarza skręcamy w prawo. Przed lasem skręcamy w lewo. Ścieżką wzdłuż działek, następnie w lewo i docieram do miejsca startu wycieczki.

Trzy stawy to ciekawa trasa, podczas której można na chwilę zatrzymać się i podglądać przyrodę. Drugi i trzeci zestaw stawów to stawy hodowlane więc trzeba przestrzegać zasad obowiązujących w tym miejscu. Trasa z początku maja stąd m.in młode ptaki na zdjęciach i tyle zielonej roślinności

Galeria wycieczki Trzy stawy