Tor Silesia Ring

Długość: około 51 km
Nawierzchnia: Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt
Mapa:

Numer w traseo.pl: 201958
Plik KML: Pobierz

Wycieczka rowerowa na Tor Silesia Ring. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się ul. Krakowską w stronę Dworca Kolejowego. Na rondzie na Placu Wolności skręcamy w lewo w ulice Ozimską, którą podążamy cały czas prosto. Kawałek za stacją paliw po prawej stronie skręcamy na skrzyżowaniu w prawo w ul. Tysiąclecia.

Później w prawo w Grudzicką i znowu cały czas prosto. Przejeżdżamy przejazd kolejowy i ulicą Morcinka, która prowadzi pośród domków jednorodzinnych docieramy do skrzyżowania gdzie skręcamy w lewo w ulicę Strzelecką. Na pierwszym skrzyżowaniu w prawo w stronę dzielnicy Malina. Kawałek jedziemy ulicą Groszowicka. Na rozwidleniu skręcamy mocno w lewo w Podlesie.

Najbliższe km pokonujemy tą drogą. Po drodze mijamy stawy Malina. Z Olimpijczyków skręcamy znowu w lewo w Teligi. Wyjeżdżając z lewego zakrętu skręcamy w prawo w Gagarina. Pedałujemy przed siebie, przez pola docieramy do lasu, gdzie musimy pokonać tory kolejowe. (NALEŻY ZACHOWAĆ DUŻĄ OSTROŻNOŚĆ) Za torami kolejowymi skręcamy w lewo. (Nie jest trudno trafić, ponieważ przemieszczamy się szlakiem Św. Jakuba, który oznaczony jest żółtą muszlą na niebieskim tle).

Cały czas prostą tym leśnym duktem. Trasa przyjemna pośród drzew. Z lasu wyjeżdżamy w okolicach boiska w Kosorowicach. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą główną, gdzie musimy jechać po lekkim łuku prosto. (Znak wskazuje kierunek na Kamień Śląski). Teraz drogą asfaltową podążamy cały czas prosto aż dotrzemy do skrzyżowania gdzie możemy jechać w lewo i  prawo. Wybieramy opcję 2 tzn. w prawo. Na wysokości skrętu w lewo na Kamionek szukamy drogi w prawo do lasu. Drogą leśną docieramy do urwiska Kopalni Górażdże.

Wracamy leśną ścieżką do drogi asfaltowej, gdzie kierujemy się prosto na Kamionek. Wjeżdżamy do miejscowości gdzie w okolicach Placu Stawowego skręcamy w lewo.

Tor Silesia Ring

Droga asfaltowa zmienia się w szutrową. Po prawej mamy teren lotniska a po lewej Łąkę gdzie można spotkać Susła. Na końcu płotu skręcamy w prawo. Teraz po lewej mamy Zamek w Kamieniu a po prawej płot lotniska. Docieramy do pola golfowego, gdzie informują o zachowaniu ostrożności. Jadąc prosto docieramy do celu Tor Silesia Ring. (Warto sprawdzić przed wycieczką czy akurat coś tam się dzieje).

Tor Silesia Ring

Wracamy tą samą drogą do podnóża zamku. Skręcamy w prawo w 1 Maja. Na pierwszym skrzyżowaniu można jechać prosto lub w lewo. Jadąc prosto na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Cały czas prosto, wyjeżdżamy z miejscowości. Docieramy do drogi, którą dotarliśmy do Kamienia Śląskiego. Wracamy tym szlakiem do samego Opola. W dzielnicy Malina jedziemy ul. Teligii jednak nie skręcamy tym razem w prawo w Olimpijczyków tylko pedałujemy prosto.

Pokonujemy przejazd kolejowy i cały czas główną drogą. Wjeżdżamy pod wiadukt. (Tory kolejowe raz pokonujemy dołem drugi raz przejeżdżamy po nich.) Z Traugutta skręcamy w lewo i zaraz w prawo i znowu w prawo w Oświęcimską. Docieramy do rozwidlenia. Główna droga prowadzi w prawo. My skręcamy w lewo w ul. Buhla. Koło Kościoła skręcamy w lewo w ul. Augustyna. Drogą wśród domków docieramy do pól nad Odrą. Na rozwidleniu w prawo. Mijamy wysypisko śmieci. Wjeżdżamy pod górkę ul. Podmiejską. Na górze skręcamy w lewo w stronę Kąpieliska Bolko. Na końcu ścieżki skręcamy w lewo i po łuku w prawo jedziemy przed siebie. Po prawej stronie widzimy z góry całe Kąpielisko Bolko. Teraz jadąc wzdłuż Odry docieramy do Kanału Młynówka, który będzie Nam wyznaczał drogę do Centrum Opola. Przy Moście Groszowym skręcamy w prawo w stronę Placu Wolności. Z placu skręcamy w lewo i pedałujemy przed siebie. Docieramy do miejsca startu wycieczki.

Galeria

powrót