Rezerwat Łężczok

Rezerwat Łężczok – Super miejsce na spacer 

Można dojechać samochodem od strony Babic, zjeżdżając z drogi wojewódzkiej Gliwice – Racibórz. (Na pewno łatwo trafić w odpowiedni zjazd ponieważ miejsce zjazdu z głównej wskaże znak 🙂 )Są dwa parkingi, na którym zostawiamy auto i wyruszamy w pieszą wędrówkę.

więcej zdjęć
więcej informacji

Rok w Rezerwacie

Jak trafić

Trasy zwiedzania.

Nie łamiąc prawa mamy dwie trasy zwiedzania rezerwatu Łężczok. Obie zaczynają się w tym samym miejscu ale prowadzą do dwóch różnych ciekawych miejsc.
Pierwsza trasa – skręcamy z głównej trasy w prawo. Po lewej mamy np taki widok

Cały czas prosto pomiędzy stawami. Pomiędzy pierwszym i drugim stawem po prawej można przyjrzeć się powierzchni zbiorników wody i ilości zwierząt jakie zamieszkują ten obszar. Głębiej w prawo nie należy podążać.

Wracamy do podróży prosto. Po drodze mijamy kolejne miejsca gdzie możemy się zatrzymać i podziwiać piękno przyrody. Mając odrobinę szczęścia możemy mieć bliskie spotkanie np. z:

oprócz ptaków można również spotkać gady, płazy również ssaki. Więc każdy coś zobaczy. I każda wizyta jest inna. Na końcu tej drogi wczesną wiosną mamy takie widoki.

Zapach na pewno wpłynie na nos – Czosnek Niedźwiedzi 🙂

skręcamy w prawo w stronę celu spaceru – punktu widokowego.

Po prawej za punkiem widokowym i z lewej stronie nie daleko skrzyżowania mamy umiejscowiony znak

warto przestrzegać ponieważ My jesteśmy gośćmi w tym miejscu.

Druga trasa – na skrzyżowaniu idziemy prosto. Wśród drzew i stawów idziemy przed siebie. Po drodze mijamy tablicę informacyjną.

Schodząc z trasy lekko w dół dotrzemy do punktu widokowego – wieża widokowa ze stromą drabiną 🙂 ale np z takimi widokami

Wracając na szlak idziemy cały czas wśród drzew w towarzystwie śpiewu ptaków.

Po drodze mijamy okazały Dąb zwany Sobieskim

Kawałek dalej docieramy do celu wycieczki – Pałac Myśliwski a bardziej ruina, która kiedyś była pałacem.