Rekordowy XXI Rodzinny Rajd Rowerowy

Ponad 300 miłośników jazdy na dwóch kółkach stawiło się na starcie XXI Rodzinnego Rajdu Rowerowego Szlakiem Pożaru z 1992 r., który odbył się w sobotę, 24 sierpnia w Kuźni Raciborskiej. Frekwencja była tak duża, że dla kilkunastu osób zabrakło specjalnych koszulek.

Rodzinny Rajd Rowerowy już dawno wpisał się w kalendarz sierpniowej imprezy, która od dwóch lat odbywa się pod nazwą Dni Kuźni Raciborskiej. Piękna pogoda sprawiła, że tym razem liczba uczestników przerosła wszelkie oczekiwania, a na wpisanie się na listę chętnych trzeba było czekać niemal godzinę w długiej kolejce. Takich problemów nie powinno być już za rok, bowiem już teraz organizatorzy myślą nad wprowadzeniem zgłoszeń drogą elektroniczną.

Na trasie liczącej dokładnie 24 km znajdowało się siedem punktów kontrolnych, na których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat znajomości sprzętu strażackiego, historii Kuźni Raciborskiej czy próbą odgadnięcia nazw sadzonek drzew rosnących w lesie okalającym miasto. Tę ostatnią konkurencję przygotowali leśnicy z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Nie zabrakło również konkurencji zręcznościowych, gdzie bardziej liczyło się szczęście niż wiedza.

Gdy wszyscy rowerzyści dotarli z powrotem na stadion, organizatorzy po zliczeniu punktów zdobytych przez uczestników rajdu dokonali wręczenia nagród dla osób, które uzyskały najwyższe noty. A byli to:

Kategoria do 12. roku życia (w nawiasie liczba zdobytych punktów):

I miejsce: Nikol Mrozek (67)
II miejsce: Maja Mrozek (65)
II miejsce: Klaudia Panek (65)
III miejsce: Laura Kubala (64)
III miejsce: Martyna Panek (64)
III miejsce: Mateusz Ksol (64).

Kategoria powyżej 12. roku życia:

I miejsce: Franciszek Gajewski (66)
I miejsce: Norbert Kocur (66); co ciekawe – w rajdzie uczestniczy od pierwszej edycji
I miejsce: Sabina Urbaniec (66)
I miejsce: Mirosław Depta (66)
I miejsce: Danuta Baron (66)
II miejsce: Gabriela Rogalska (65)
II miejsce: Anna Tumulka (65)
II miejsce: Alina Kiec (65)
II miejsce: Katarzyna Grabowska (65)
III miejsce: Krzysztof Kowaczek (64)
III miejsce: Katarzyna Panek (64)
III miejsce: Łukasz Grzesik (64)
III miejsce: Kacper Powroźnik (64) 

Nagrody wręczono również dla najmłodszego i najstarszego rowerzysty, którymi byli: Julia Mroncz (5 lat) i Eugeniusz Bocheński (76 lat). Zaś spośród wszystkich kart zgłoszeniowych wylosowano jednego uczestnika, któremu w nagrodę przypadł rower. Szczęśliwym posiadaczem nowego „welocypeda” stał się Krzysztof Kiec.

Więcej zdjęć

Tekst pochodzi ze strony Tylkokuznia.info
Autor: Bartosz Kozina