Odra – Mała Panew

Długość: około 18 km
Nawierzchnia: Szuter, Piasek, Trawa, Asfalt
Mapa:

Numer w traseo.pl: 203251
Plik KML: Pobierz

Wycieczka rowerowa Odra – Mała Panew. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej, która swój początek ma pod mostem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej.

Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda „pod prąd”. (W prawo, w lewo, w prawo przez drogę i w końcu w lewo w stronę ścieżki wzdłuż torów kolejowych) Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki.

Przejeżdżamy na drugą stronę ulicy, w stronę Kępskiej. Mijamy tory kolejowe i asfaltem mocno w dół. Docieramy do ulicy Budowlanej i skręcamy w prawo. Na rondzie prosto. Przejeżdżamy koło stacji paliw prosto tunelem pod obwodnicą. Wjeżdżamy na ulicę Sobieskiego. Skręcamy w ulicę Gawędy (3 ścieżka po lewej). Jedziemy w dół, droga skręca w prawo. Na kolejnym skrzyżowaniu w lewo. Znowu przejeżdżamy pod obwodnicą, gdzie skręcamy w prawo w drogę równoległą do mijanej obwodnicy. Docieramy do końca drogi.

Odra - Mała Panew
Widok na most nad Małą Panwią
Odra - Mała Panew
Widok na Śluzę Wróblin

Wracamy do rozwidlenia dróg na wysokości ronda i skręcamy w prawo w drogę polną, jedziemy cały czas przed siebie. Kolejny raz docieramy do Małej Panwi.

Odra - Mała Panew
Widok na końcowy bieg Małej Panwi

Wracamy tą samą ścieżką. Mijamy pierw tunel pod obwodnicą Czarnowąs. Następnie pod obwodnicą Opola i jesteśmy koło stacji paliw, kręcimy ulicą Budowlanych do samego ronda gdzie ścieżka skręca w prawo następnie w lewo pod wiadukt (tak właśnie pokonujemy to rondo) zjeżdżając z niego jedziemy w prawo w stronę Odry. Ścieżka poprowadzona jest po „koronie wałów” Wjeżdżamy na most nad Kanałem Młynówka (Na śluzie zaznaczony poziom wody podczas powodzi z 1997 roku).

Zjeżdżamy z mostu przed siebie. Na „zebrze” jedziemy na drugą stronę, skręcamy w lewo, droga prowadzi w dół, na końcu skręcamy mocno w prawo (jakbyśmy chcieli zawrócić). Mijamy hotel i znowu po prawej widzimy Odrę. Kawałek dalej mijamy Opolski Amfiteatr. Zjeżdżamy z ścieżki w lewo w stronę wejścia do Amfiteatru.

Odra - Mała Panew

Następnie mijamy Stawek Barlickiego. Wjeżdżamy na przejście przez ulicę Piastowską. Przejeżdżamy żółty most Zamkowy. Docieramy do Rynku. Miejsca startu i mety Naszej wycieczki.

RADA: Na wycieczkę lepiej wybrać się jak będzie sucho. Ja wybrałem się po roztopach i rower w połowie trasy wyglądał tak 🙂

Galeria wycieczki Odra – Mała Panew

powrót