Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet

Wyjątkowe miejsce, lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, wspaniałe miejsce na sportową rywalizację w pięknych okolicznościach przyrody – tak w kilku słowach można zachęcić do udziału w zbliżającym się Kuźniańskim Półmaratonie Leśny Rafamet, który odbędzie się 27 września w Kuźni Raciborskiej na stadionie miejskim.

Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym dla każdego biegacza czeka oryginalna koszulka i pamiątkowy medal. Jego wygląd jest pilnie strzeżoną tajemnicą, która zostanie ujawniona w dniu imprezy. W niedziele można nie tylko biegać w półmaratonie. Można wziąć udział w „Dyszka z kija” – spacerowanie z kijkami. Znajdzie się też coś dla biegaczy z mniejszą kondycją, tegoroczna nowości – „Kuźniańska Leśna Zadyszka” – biegu na 10 km.

Jest to już V edycja, która początkowa miała mieć miejsce w kwietniu. Nie odbyła się z wiadomych względów.

Główny sponsor Rafamet S.A. Współorganizatorami biegu są Urząd Miejski Kuźnia Raciborska, OSP Gminy Kuźnia Raciborska, a także Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, po którego lasach wiedzie (atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki) trasa o długości 21 097,5 metrów.

Na każdego zawodnika podobnie jak w poprzednich latach czeka zestaw startowy w postaci pamiątkowej koszulki i medalu oraz woda, banan, koc termiczny i talon na posiłek regeneracyjny.

Dyszka z Kija” – wydarzenie skierowanie do osób w każdym wieku, które uprawiają Nordic Walking. Rajd rozpocznie się przed startem półmaratonu o godzinie 9:00. Dla zawodników, którzy najszybciej pokonają leśną trasę o długości 10 km także przewidziano nagrody.

W niedziele o 9:55 będzie miała debiut nowa konkurencja „Kuźniańska Leśna Zadyszka”, czyli dziesięciokilometrowym biegu

W półmaratonie dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN przygotowano nagrody pieniężne oraz puchary, a zwycięzcy kategorii wiekowych (K 18-29; K 30-39; K 40-49; K 50+; M 18-29; M 30-39; M 40-49; M 50+) otrzymają nagrody rzeczowe.

Organizator przewidział także nagrody dla Najlepszego Leśnika i Najlepszej Mieszkanki / Najlepszego Mieszkańca Gminy Kuźnia Raciborska. Specjalne upominki będą czekały także na pracowników firmy Rafamet, którzy najszybciej zameldują się na mecie.

O bezpieczeństwo zadbają nie tylko strażacy z OSP, z Gminy Kuźnia Raciborska, ale także leśnicy. Biegacze będą mieć zapewniony sprzęt medyczny.

Linki do rejestracji:
Półmaraton
Dyszka z kija
Kuźniańska Leśna Zadyszka