Jak sprawnie i dobrze zorganizować przyjęcie weselne?

Wesele to wielkie wydarzenie w życiu każdego z nas i nie jest niczym dziwnym, że chcemy, aby było jedyne w swoim rodzaju. Żeby jednak tak się stało, musimy odpowiednio się przygotować – wynająć dobre miejsce na przyjęcie, zadbać o posiłki i atrakcje. Jak zrobić to możliwie „bezboleśnie”?

 

1. Planuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem

2. Dokładnie określ liczbę gości i budżet na osobę

3. Pamiętaj, by dopilnować szczegółów

 

Planuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem

Przyjęcie weselne jest równie wielkim wydarzeniem, jak sam ślub. Z tego powodu zależy nam, aby było niezapomniane i dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy. Niestety, aby osiągnąć oba te cele musimy zacząć planować bardzo wcześnie, szczególnie jeżeli zależy nam na dobrym lokalu – w innym wypadku nie damy rady go zarezerwować na czas. Nawet, jeżeli do naszego ślubu jest jeszcze więcej niż rok, dobrze jest już zacząć szukać miejsca, oprawy muzycznej czy cateringu na przyjęcie. Im szybciej zaczniemy, tym większe szanse na trafienie miejsca, które będzie nam najbardziej pasowało. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://www.hotelpodwierzba.pl/imprezy/wesela-4/.

 

Dokładnie określ liczbę gości i budżet na osobę

Ilość gości i kwota, jaką chcemy wydać na każdego z nich jest kluczowa dla rezerwacji odpowiedniej sali weselnej. Raz, że będziemy w stanie precyzyjnie określić koszt wesela i przygotować się na niego już zawczasu, a dwa, że unikniemy sytuacji, gdy wynajęta sala jest za mała lub za duża na nasze potrzeby. Dlatego dobrze jest zadbać o to, by nasi goście określili się w miarę sprawnie co do swojej obecności, jak i ilości osób towarzyszących, jakie planują ze sobą zabrać. Dotyczy to również dzieci, jeżeli nie mamy nic przeciwko, by pojawiły się na naszym weselu – im też musimy zapewnić rozrywkę na czas zabawy. O tym, jak poprawnie wynająć miejsce na wesele, dowiesz się na: http://www.hotelpodwierzba.pl/.

 

Pamiętaj, by dopilnować szczegółów

Nie bez powodu mawia się, że diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego zanim zarezerwujemy salę czy hotel dobrze jest sprawdzić, jakie dane miejsce ma opinie, a także czy łatwo jest tam dojechać lub czy mamy możliwość skorzystania z restauracji na miejscu, czy musimy dodatkowo szukać cateringu. Nawet w sytuacji, gdy wydaje nam się, że już wszystko opracowaliśmy, dobrze jest jeszcze raz przejrzeć całą rezerwację i inne poumawiane na czas wesela atrakcje. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, ani że impreza nie wykroczy poza nasz budżet. Więcej o planowaniu posiłków podczas wesela znajdziesz na: http://www.hotelpodwierzba.pl/restauracja/.